20 lat Aon Hewitt w Polsce i 10 lat Programu Najlepsi PracodawcyW październiku 2015 roku polski oddział Aon Hewitt – firmy będącej światowym liderem doradztwa i rozwiązań outsourcingowych w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim – świętuje 20 urodziny. Jubileusz zbiega się z 10-leciem Programu Najlepsi Pracodawcy (PNP), którego pierwszą edycję w Polsce przeprowadziła firma Hewitt Associates w 2005 roku. Hewitt Associates od 2010 r. wchodzi w skład globalnej, notowanej na nowojorskiej giełdzie korporacji Aon plc (NYSE: AON)

Aon Hewitt od ponad 20 lat bada zaangażowanie pracowników. Polski oddział firmy jest jednym z najstarszych, w tym roku obchodzącym 20-te urodziny, które zbiegają się z zakończeniem 10-tej, jubileuszowej edycji Programu Najlepsi Pracodawcy.

Program Najlepsi Pracodawcy (PNP) ułatwia budowanie angażującego środowiska pracy, dzięki czemu rosną szanse firmy na poprawę wyników biznesowych. W ramach PNP odbywa się coroczne Badanie Najlepsi Pracodawcy (BNP), będące największym i najbardziej kompleksowym tego typu przedsięwzięciem badawczym w Polsce. 740 badań zaangażowania, ponad 320 tysięcy przebadanych pracowników i więcej niż 4000 przedstawicieli kadry zarządzającej – to statystyka dotychczasowej działalności.

Główne cele, jakie przyświecają programowi to kompleksowa diagnoza i identyfikacja kluczowych czynników wpływających na zaangażowanie pracowników i porównanie ich z rynkiem pracy. Firmy, które najskuteczniej tworzą angażujące środowiska pracy nagradzane są tytułem Najlepszego Pracodawcy. Ocen dokonują sami pracownicy a dogłębnej analizy zebranych opinii – eksperci Aon Hewitt. Udział w PNP jest dla firmy szansą na znalezienie się w grupie organizacji wiodących w zapewnianiu pracownikom warunków prawdziwie sprzyjających efektywnej pracy.

O programie w skrócie
O programie w liczbach

Laureatów 10-tej edycji poznaliśmy podczas urodzinowej Gali Aon Hewitt, która odbędbyła się 20 października 2015 roku w Warszawie.